Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inregistrari in D112 pe care nu le recunosc
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inregistrari in D112 pe care nu le recunosc

Buna ziua!

Acum ceva timp am lucrat pentru o companie, initial fiind angajat 1-2 luni part-time, iar apoi (dupa ce am vazut ca volumul de munca este mult prea mic pentru a ma sustine), mi-am facut un PFA pentru a prelua mai multi clienti si am incheiat CIM-ul avut cu ei. Am mai lucrat inca 1-2 luni pe contracte prin PFA iar apoi nu am mai avut contact cu ei.

Totusi, observ in D112 pe care o extrag din SPV, ca inca din martie si pana in prezent ei tot fac o plata legata de mine, cred? Ideea e ca imi apar aceste inregistrari care se vad aici: [ link extern ] .

Ma poate lamuri cineva, va rog?
Multumesc!
Cel mai bine ar fi sa intrebati angajatorul, pt ca nu ar trebui sa mai apara.
Ioan Petru Butariu, Contabil