Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... E legal sa faci urari de "sanatate"?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

E legal sa faci urari de "sanatate"?

Am o intrebare... e legal sa urezi cuiva acuma de sarbatori sa moara?!

Un SMS gen "Cu ocazia sarbatorile de iarna iti doresc sa-ti ia Diavolul toti membrii familiei tale"!? e ok , fara amenintari sau din astea...

doar sa urezi asa cuiva?!
Nu vad nimic...ilegal intr-un astfel de SMS,insa nu stiu daca este tocmai...potrivit pentru aceasta perioada.:D
luiza2008, utilizator
Daca sunteti o persoana religioasa mi se pare normal sa va deranjeze un astfel de mesaj! Insa , din punct de vedere legal , acest mesaj nu are nimic care sa nu il asocieze cu o simpla gluma , mai mult sau mai putin reusita!B-)
Cel mai indicat este sa ignorati sms-ul si sa incercati sa nu va influenteze sub nici o forma.
Stimate user : total de acord cu userul Lili.Ang este ultimul loc unde puteti gasi raspuns la intrebarea dvs, si la mijloc ar mai fi ca la o persoana total needucata, nu va puteti astepta la mai mult decat il duce capul. Parerea mea e sa-i intoarceti mesajul la loc de pe un numar anonim :stunned::sorry: dar iarasi nu cred ca ar avea vreun rost. B-) si apoi mai traim si in Romania, unde rata analfabetismului e in crestere. [ link extern ]
[ link extern ]
de preferat ar fi sa evitati, sau sa va schimbati numarul de telefon :stunned:

Sanatate multa va doresc si dvs si membriilor familiei in cauza. :O