Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii 147/2020 ...

Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii 147/2020 si a legii 278/2020,de fapt vreau un raspuns pentru personalul care are dreptul la 75% din salariul de baza ,în lege spune ca persoana care se afla in concediu fara plata si concediu de odihna nu beneficiază de acest spor,dar persoana care se afla in concediu medical beneficiază?ca sta tot acasă si in lege nu spune de această speță.Va multumesc!
In opinia mea, se poate beneficia ... unde legea nu distinge, nici noi nu putem distinge“ („ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus“).