avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii 147/2020 ...

Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii 147/2020 si a legii 278/2020,de fapt vreau un raspuns pentru personalul care are dreptul la 75% din salariul de baza ,în lege spune ca persoana care se afla in concediu fara plata si concediu de odihna nu beneficiază de acest spor,dar persoana care se afla in concediu medical beneficiază?ca sta tot acasă si in lege nu spune de această speță.Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:47, 20 Decembrie 2020
In opinia mea, se poate beneficia ... unde legea nu distinge, nici noi nu putem distinge“ („ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus“).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

H.g. nr. 557/2019 mancipri mancipri O persoana care se afla in concediu de odihna in perioada 14, 08.2019 - 6.09. 2019 beneficiaza de ziua libera conform H.G. nr. 557/2019? Si daca da, cand va ... (vezi toată discuția)
Concediu suplimentar handicap luminitahulea@yahoo.com luminitahulea@yahoo.com Buna ziua. Conform CCMI, beneficiez de 25 zile concediu de odihna, 6 zile concediu suplimentar pentru handicap. În 2018, după decesul tatălui meu, am avut 6 ... (vezi toată discuția)
Informatii de interes public marcel.damaschin marcel.damaschin \"Persoana\" se refera la individ, sau orice persoana, fie ea fizica, ori juridica? (vezi toată discuția)