avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitatea pentru un SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitatea pentru un SRL

Buna ziua,
Pt un SRL cu cod CAEN 8219 Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat, contabilitatea se poate tine de administrator-cu diploma de studii economice?
Multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 3 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Constantin Vera , Contabil 12:34, 2 Ianuarie 2021
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Contabilitatea se poate tine de o persoana ce are cunostinte economice in domeniu.Bilantul insa se semneaza de o persoana cu studii economice superioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen 8219 alinafay_bv alinafay_bv O persoana fizica,absolvent de studii economice superioare, doreste sa deschida un PFA, cu cod CAEN 8219\\"Activitati de fotocopiere,pregatire a documentelor ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma pt intocmire acte auto anamaria25 anamaria25 Am un srl si as vrea sa fac si acte auto. Nu stiu ce autorizatii mi-ar trebui. Ma poate ajuta cineva? (vezi toată discuția)
Infiintare pfa onu77 onu77 Va rog un raspuns urgent.Doresc sa lucrez pe probleme de secretariat intr-un ONG.Se cere prestari de servicii cu PFA.Ce fel de PFA trebuie sa fac, ce sa trec ... (vezi toată discuția)