Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Va rog un raspuns urgent.Doresc sa lucrez pe probleme de secretariat intr-un ONG.Se cere prestari de servicii cu PFA.Ce fel de PFA trebuie sa fac, ce sa trec la codul CAEN ?Programul este de 8ore/zi deci norma intreaga.Aveti un model de contract de astfel de prestari de sevicii?Pot trece in cod CAEN al PFA si servicii de contabilitate primara(sunt licentiat in economie)fara a fi membru CECAR??
Va multumesc mult.
Codul CAEN este 8219 - Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat.
Ca PFA nu puteti desfasurati activitate ca PFA. Se poate desfasura activitate in domeniul contabil ca salariat.