Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... COD CAEN 8219
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

COD CAEN 8219

O persoana fizica,absolvent de studii economice superioare, doreste sa deschida un PFA, cu cod CAEN 8219"Activitati de fotocopiere,pregatire a documentelor si activitati de secretariat".
Pe acest PFA doreste sa colaboreze prin contract cu un contabil autorizat caruia sa-i pregateasca actele contabile pentru diverse firme.
Poate sa deschida acest PFA cu acest cod CAEN, daca el nu e mebru CECAR(nici contabil autorizat/nici expert)?
multumesc
Cred ca e in regula colaborarea pe care o descrieti.