Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Datorii pfa 2020
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Datorii pfa 2020

Ce datorii are de achitat un PFA pt anul 2020 daca veniturile sunt de 32000 și cheltuielile de 24000? Multumesc
rodaf, utilizator
Impozit pe venit 10%, dupa ce scadeti cheltuielile din venitul brut,
plus contributiile la sanatate, daca doriti dvs.
Cifrele , mai exact , vi le spune contabilul.
Contribuții la pensii nu se plătește?
Multumesc

rodaf a scris:

Contribuții la pensii nu se plătesc?
Multumesc

Doar daca esti peste plafon se plateste obligatoriu contributia la pensie,
daca esti sub plafon este optionala contributia.
Cifrele , mai exact , vi le spune contabilul.