avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua In urma cu o saptamana si jumatate mama mea ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua In urma cu o saptamana si jumatate mama mea a decedat ...

Buna ziua
In urma cu o saptamana si jumatate mama mea a decedat
Aceasta a avut un credit la provident pe care nu la platit si a ajuns dosarul la un executor
Sa plătit o parte din suma cat a fost in viata
Intrebarea mea este acum cum se procedează? Dacă a decedat cui revin obligațiile de plată sau ce se poate face?
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 20:28, 5 Ianuarie 2021
Are bunuri lăsate moștenire`? Datoriile sunt preluate de moștenitori, dacă sunt bunuri rămase moștenire.
Ultima modificare: Marți, 5 Ianuarie 2021
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit cgram cgram Mama decedata in 2010 a luat un credit de la firma Provident inainte de deces cu vreo doi ani. La data decesului mai avea de platit 636 Ron. Creditul era de ... (vezi toată discuția)
Mostenire pamant/casa Srb Srb Unui prieten de al meu, i-a murit mama.Mama lui avea o sora(care a decedat) si care are 2 copii. Oficial cui ii revin bunurile (pamant/casa) dupa deces? ... (vezi toată discuția)
Credit bancar alex0099 alex0099 Buna seara. Am si eu o intrebare care ma framanta de ceva timp si nu gasesc raspuns. Acum 6 ani bunicul meu a luat un credit in valoare de 9000 de lei ... (vezi toată discuția)