Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua In urma cu o saptamana si jumatate mama mea ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua In urma cu o saptamana si jumatate mama mea a decedat ...

Buna ziua
In urma cu o saptamana si jumatate mama mea a decedat
Aceasta a avut un credit la provident pe care nu la platit si a ajuns dosarul la un executor
Sa plătit o parte din suma cat a fost in viata
Intrebarea mea este acum cum se procedează? Dacă a decedat cui revin obligațiile de plată sau ce se poate face?
Multumesc anticipat
Are bunuri lăsate moștenire`? Datoriile sunt preluate de moștenitori, dacă sunt bunuri rămase moștenire.
Dapix, utilizator