Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna seara, In ce conditii este obligatorie purtarea ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna seara, In ce conditii este obligatorie purtarea mastii in ...

Buna seara,
In ce conditii este obligatorie purtarea mastii in spatiile publice deschise?(de exemplu la plimbarea cainelui)
În localitățile sau județele în care portul măștii de protecție este obligatoriu în spațiile deschise, este permisă înlăturarea acesteia pentru perioade scurte de timp în vederea fumatului, consumului de produse alimentare sau băuturi în afara teraselor, cât și pentru desfășurarea activităților sportive individuale sau altor asemenea activități, doar dacă persoanele sunt în afara zonelor de trafic pietonal și la minim 2 metri față de alte persoane.