avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daca am achiziționat un autoturism de la persoana ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daca am achiziționat un autoturism de la persoana juridică ...

Daca am achiziționat un autoturism de la persoana juridică cu activitate comerț cu autovehicule mai am nevoie de fisa fiscala pentru a fi luată în evidență la primărie? Am factura fiscală și certificatul de înregistrare al firmei

Alte discuții în legătură

Inselatorie sau nu? weedmastersr weedmastersr Buna ziua, Am o mica dilema. Am achizitionat un auto SH adus la comanda de catre o firma autorizata in comertul cu autovehicule. Mi-au dat un dosar cu toate ... (vezi toată discuția)
Remat dacia 1300 alecumihai alecumihai Buna ziua. As avea cateva lamuriri in legatura cu radierea unei masini, scoaterea ei din evidentele politiei si primariei. Mai exact, am o Dacia 1300, a ... (vezi toată discuția)
Stampila remtii auto sh de la dealer. unii sustin ca nu e nevoie de ea, altii ca este necesara cristixxxlog cristixxxlog Am achizitionat recent un autoturism SH de la o firma cu cod CAEN4511, comert cu autoturisme. Vanzatorul sustine (Galati) ca primaria Galati nu ofera stampila ... (vezi toată discuția)