Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intr un proces de succesiune cu 4 mostenitori se poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intr un proces de succesiune cu 4 mostenitori se poate face si ...

Intr un proces de succesiune cu 4 mostenitori se poate face si vanzarea catre o alta persoana a casei (obiectul succesiunii)
Buna ziua, cata vreme succesiunea nu a fost dezbatuta si prin urmare mostenitorii nu au intrat in posesia mostenirii, nu puteti dispune de bunurile mostenite deoarece nu aveti titlu de proprietate ca mostenitori inca.
Procesul de succesiune se afla in instanta acum.Se poate in aces proces dupa stabilirea succesiunii sa se si vanda imobilul?Asta m ar intersa
Se poate sa vindeti catre un tert doar dupa ce obtineti hotararea judecatoreasca definitiva de dezbatere a succesiunii. Pana atunci nu sunteti proprietar.