Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este insurata ...

Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este insurata , dar eu nu vreau sa mai am nicio legatura cu aceea persoana dar ea nu vrea sa ma lase in pace , ma amenintat cu moartea , ma jigneste in ultimul hal ,eu cu aceea persoana am intretinut si relatii sexuale iar ea ma ajuta financiar si acum imi scoate ochii imi zice sa ii dau bani inapoi ca daca nu ii da va iesi rau . el imi face profile de facebook cu numele meu si vorbeste cu alte persoane ca si cum as fii eu , imi posteaza poze iintime cu mine pe reteaua de socializare . am o intrebare se poate face ceva in privinta asta ? El ma urmareste mereu este instare sa plateasca lumea sa ii de-a informatii despre mine . imi este teama
Da. Mergeti la politie si povestiti ce ati descris aici. Dumnealor vor sti ce sa facă.
Sunt mai multe infracțiuni aici.
As merge la politie dar imi este teama , aceasta persoana are bani si nu stiu poate nu ma va lua in serios politia . Imi puteti da un sfat va rog din suflet . Am ajuns sa ii raspund la telefon doar de frica sa nu ma denigreze ca el de oftica spune multe , la fel si pe retelele de socializare posteaza poze cu mine cand nu ii raspund la telefon
Cei de la poliție pot emite un ordin de protecție provizoriu, iar acesta sa fie obligat sa nu va mai contacteze și nici sa se apropie de dvs.
Duca Oana, Avocat
Va multumesc din suflet pentru sfaturi .