Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sunt obligata sa anunț la locul de munca ca sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sunt obligata sa anunț la locul de munca ca sunt însărcinată ...

Sunt obligata sa anunț la locul de munca ca sunt însărcinată sau pot anunța înainte de prenatal? Menționez ca am un program lejer și o sarcina fără probleme
Salariata, utilizator
Anuntul il faceti pentru a va putea proteja, conform legii, de abuzuri din partea angajatorului.
Nu aveti nicio obligatie in acest sens ... insa poate fi decisa concedierea , in masura in care angajatorul nu a luat cunostinta de acest fapt anterior emiterii deciziei de concediere.