avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... buna seara! daca in Constanta (si nu numai) scade rata ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

buna seara! daca in Constanta (si nu numai) scade rata de incidenta ...

buna seara!
daca in Constanta (si nu numai) scade rata de incidenta covid sub 3/1000 locuitori se va dispune redeschiderea resturantelor cu conditia ca acestea sa functioneze cu capacitate de 30%. In aceste conditii si personalul angajat va fi in numar mai mic. In acest caz, pot pastra o parte din personal in somaj tehnic recuperabil de la stat? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Somaj tehnic rslili rslili buna seara , detin un bar fara terasa , in orasul meu , incidența cumulată a cazurilor de infectare cu SARS-CoV-2 din ultimele 14 zile este mai mare de 1,5, ... (vezi toată discuția)
Restaurat - somaj tehnic buna ziua! am un restaurant care a fost ... tyadaria tyadaria RESTAURAT - SOMAJ TEHNIC buna ziua! am un restaurant care a fost inchis prin ordonanta militara cu data de 21.03.2020, salariatii fiind in somaj tehnic ... (vezi toată discuția)