Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Infiltratie apa balcon etaj 2/3. Vecinul de la 3 nu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Infiltratie apa balcon etaj 2/3. Vecinul de la 3 nu vrea sa repare ...

Locuiesc la et 2/3.Dupa ploile de anul acesta, in balcon a inceput sa mi se infiltreze apa. Problema apare din cauza acoperisului balconului de la et 3. Vecinul de la 3 zice ca nu are bani si nu vrea sa isi repare acoperisul astfel incat sa nu se mai infiltreze apa. Ce este de facut in aceasta situatie? Este obligatia vecinului de la 3 sa repare sau a asociatiei de proprietari?
Ionut Cringasu, utilizator
A asociatiei.