avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Infiltratie apa balcon etaj 2/3. Vecinul de la 3 nu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Infiltratie apa balcon etaj 2/3. Vecinul de la 3 nu vrea sa repare ...

Locuiesc la et 2/3.Dupa ploile de anul acesta, in balcon a inceput sa mi se infiltreze apa. Problema apare din cauza acoperisului balconului de la et 3. Vecinul de la 3 zice ca nu are bani si nu vrea sa isi repare acoperisul astfel incat sa nu se mai infiltreze apa. Ce este de facut in aceasta situatie? Este obligatia vecinului de la 3 sa repare sau a asociatiei de proprietari?
Ultima modificare: Duminică, 24 Ianuarie 2021
Ionut Cringasu, utilizator
Cel mai recent răspuns: amotida , utilizator 08:42, 26 Ianuarie 2021
A asociatiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hidroizolatie terasa balcon saab saab Locuiesc la etajul 9 intr-un bloc de 10 etaje. De multa vreme in balconul meu la fiecare ploaie exista infiltratii. In timp au afectat structura de rezistenta ... (vezi toată discuția)
Apartamentul de deasupra in paragina, al meu urmeaza sa fie afectat,ce pot face? Locatar3 Locatar3 Intr-o vila de 4 apartamente (unul pe etaj), eu stau la et.3, in chirie. Deasupra mea nu locuieste nimeni, doamna proprietara am inteles ca vine o data pe an ... (vezi toată discuția)
Acoperis sarpanta Edu13 Edu13 Buna ziua. Acum 10 ani sora mea a cumparat un apartament la etajul 4, prevazut cu sarpanta construita de fostul proprietar impreuna cu vecinul de langa. Nu ... (vezi toată discuția)