Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dezinsectie fara firma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dezinsectie fara firma

Buna seara. Am cautat putin pe forum legat de ce informatie am nevoie insa nu am gasit ceva concret. Eu as vrea sa fac in viitor dezinsectii in apartamente si case. Substanta este luata de pe site cu bon. Ce riscuri presupune acest job part time? Risc dosar penal? Multumesc frumos pentru atentia acordata.
Ce doriri dvs., cred ca constituie infracţiunea de exercitare fără drept a unei profesii sau activităţi prevăzută de art. 348 Cod penal.

... firmele și persoanele fizice care oferă servicii de dezinfecție, dezinsecție și deratizare la bloc și în alte spații folosite de populație trebuie să ceară și să obțină un certificat care să ateste faptul că aceste activități respectă normele de igienă și sănătate publică în vigoare, potrivit unui ordin al Ministerului Sănătății (MS) apărut în luna ianuarie......
www.avocatnet.ro/articol_529...