Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Depunere acte pentru somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Depunere acte pentru somaj tehnic

Pt.a intra angajatii in somaj tehnic societatea trebuie sa depuna la somaj pe langa celelalte acte si certificat ISU ?
ana-cer, moderator
Pentru acordarea banilor necesari platii indemnizatiei de somaj tehnic, angajatorii depun, prin posta electronica, la agentiile pentru ocuparea fortei de munca judetene, precum si a municipiului Bucuresti, in raza carora isi au sediul social, urmatoarele documente:
- Cerere semnata si datata de reprezentantul legal.
- Declaratie pe propria raspundere.
- Lista persoanelor care urmeaza sa beneficieze de aceasta indemnizatie, asumata de reprezentantul legal al angajatorului.