Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Mai exista microintreprinderi in 2010 ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Mai exista microintreprinderi in 2010 ?

LA MULTI ANI!
Parerile sunt putin impartite in ceea ce priveste anul fiscal 2010 pentru cei cu imp micro. Sunt anumite persoane din adm. fisc. care spun ca nu mai exista microintreprinderi ince pand cu anul 2010 . Atunci daca se desfiinteaza , ar trebui sa fac 010 pentru cei care ies din acesta conditie, salariile devin lunare , ies din microintreprinderi cu 31.12.2009 , intra profit cu 01.01.2010. ? sau sunt doar zvonuri?
:D Multumesc mult pentru raspuns .
deocamdata nu se stie nimic sigur despre situatia microintreprinderilor si impozitul pe profit? ????
Impozitul pe veniturile microinteprinderi a fost eliminat si o sa ramana asa multa vreme de aici inainte .
deci depunem 010, de trecere la imp pe pr incepand cu 01.01.2010? sau vor fi trecute toate firmele automat?