avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Mai exista microintreprinderi in 2010 ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Mai exista microintreprinderi in 2010 ?

LA MULTI ANI!
Parerile sunt putin impartite in ceea ce priveste anul fiscal 2010 pentru cei cu imp micro. Sunt anumite persoane din adm. fisc. care spun ca nu mai exista microintreprinderi ince pand cu anul 2010 . Atunci daca se desfiinteaza , ar trebui sa fac 010 pentru cei care ies din acesta conditie, salariile devin lunare , ies din microintreprinderi cu 31.12.2009 , intra profit cu 01.01.2010. ? sau sunt doar zvonuri?
Cel mai recent răspuns: A n d y , utilizator 11:49, 19 Ianuarie 2010
:D Multumesc mult pentru raspuns .
deocamdata nu se stie nimic sigur despre situatia microintreprinderilor si impozitul pe profit? ????
Impozitul pe veniturile microinteprinderi a fost eliminat si o sa ramana asa multa vreme de aici inainte .
deci depunem 010, de trecere la imp pe pr incepand cu 01.01.2010? sau vor fi trecute toate firmele automat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul 3% pt imm in 2010? viopopa1 viopopa1 Doresc sa stiu daca a fost prelungita legea privind plata impozitului pe venit (3%) si in anul 2010? Nu am gasit nicaieri oug prin care ramine in vigoare ... (vezi toată discuția)
Impozit mona_genes mona_genes buna ziua ! Sunt micro (imp 3 % venit ) si doresc ca de 01.01.2010 sa ma transform in platitoare de imp pe profit. Care sunt conditiile ? (vezi toată discuția)
Impozit 3% sau 16% simonacontabila simonacontabila Buna ziua, Am o problema mai dificila. Am vorbit cu mai multi, dar nu m-au putut ajuta cu nici o lege ... Sper ca Dvs ma puteti ajuta. Un SRL ... (vezi toată discuția)