avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 227 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa habitat neplatita sector 2
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa habitat neplatita sector 2

Buna ziua,
Intrand sa platesc impozitul pentru locuinta pe ghiseul.ro am vazut ca am de plata si taxa de habitat (locuiesc in sectorul 2).
E destul de mare 440 lei (are si penalitati fiind din 2019). Am citit ca aceasta taxa a fost anulata in 2020.
Sunt obligat sa platesc aceasta taxa?
Multumesc,
Dorian
Ultima modificare: Duminică, 7 Februarie 2021
doriansa, utilizator
Cel mai recent răspuns: doriansa , utilizator 09:44, 8 Februarie 2021
Daca s-a anulat in 2020, inseamna ca in 2019 o datorati si nu ati platit-o.

Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de habitat ( 2019 ) - este obligatorie sau poate fi contestata ?! TzapInferno TzapInferno Buna ziua tuturor ! Taxa de habitat ( 2019 ) - este obligatorie sau poate fi contestata, din moment ce a fost anulata in instanta in Octombrie / Noiembrie ... (vezi toată discuția)
Poprire si mult anuntatul sistem electronic plus calcul gresit impozit marius_iar marius_iar Buna ziua Luni (26.07) am fost anuntat de dep salarizare ca a venit o hartie poprire pe numele meu.. Ok se mai intampla...verificam ...impozit anul trecut ... (vezi toată discuția)
Plata toate impozitele pe ghișeul.ro mirela.onciu mirela.onciu Buna ziua! A mai patit cineva ca mine, sa plateasca toate impozitele si taxele locale pe ghiseul.ro in contul sotului si sa se trezeasca anul acesta ca are rol ... (vezi toată discuția)