Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa habitat neplatita sector 2
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa habitat neplatita sector 2

Buna ziua,
Intrand sa platesc impozitul pentru locuinta pe ghiseul.ro am vazut ca am de plata si taxa de habitat (locuiesc in sectorul 2).
E destul de mare 440 lei (are si penalitati fiind din 2019). Am citit ca aceasta taxa a fost anulata in 2020.
Sunt obligat sa platesc aceasta taxa?
Multumesc,
Dorian
doriansa, utilizator
Daca s-a anulat in 2020, inseamna ca in 2019 o datorati si nu ati platit-o.

Multumesc pentru raspuns.