Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata toate impozitele pe ghișeul.ro
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata toate impozitele pe ghișeul.ro

Buna ziua! A mai patit cineva ca mine, sa plateasca toate impozitele si taxele locale pe ghiseul.ro in contul sotului si sa se trezeasca anul acesta ca are rol si pe CNP-ul personal si ca figureaza cu datorii restante?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Pai cum sa platiti in contul sotului? Acolo sunt doar datoriile lui.
Locuinta e bun comun cumparat din 2002 si nu mi-am imaginat ca impozitul se imparte in doua si se tine evidenta separat in cadrul serviciului de taxe si impozite, cand se platea la Primarie sotul platea tot ce era de plata si de cand a aparut ghiseul.ro ma ocup eu si chiar nu mi-am imaginat ca exista doua fise pentru o locuinta.
Da, asa este acum.
Aveti dreptate. Am citit si eu in lege azi. Ar fi putut sa trimita si ei o notificare generala pe ghiseul.ro, am vazut ca au in meniu acest lucru si sa ne deschida ochii. :)