Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Beneficii dupa sotul pensionar decedat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Beneficii dupa sotul pensionar decedat

Bună ziua! Mă numesc Mariana și sunt pensionară.Sotul și el pensionar a decedat în ianuarie.Primesc ceva drepturi bănești în urma decesului in afara de ajutorul de inmormantare? Mulțumesc
ana-cer, moderator
Nu veti primi altceva , decat ajutorul de deces, conform prevederilor legale.