avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Beneficii dupa sotul pensionar decedat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Beneficii dupa sotul pensionar decedat

Bună ziua! Mă numesc Mariana și sunt pensionară.Sotul și el pensionar a decedat în ianuarie.Primesc ceva drepturi bănești în urma decesului in afara de ajutorul de inmormantare? Mulțumesc
Ultima modificare: Marți, 9 Februarie 2021
ana-cer, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:04, 9 Februarie 2021
Nu veti primi altceva , decat ajutorul de deces, conform prevederilor legale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor de înmormântare, cum putem rezolva? Gina Stroe Gina Stroe Buna seara! Ma numesc Stroe Gina si am sa va adresez o intrebare:in urma cu putin timp,fratele meu,a decedat în urma unui accident de mașină...Avea handicap ... (vezi toată discuția)
Ajutor deces Brianna66 Brianna66 Buna ziua. Daca stie cineva va rog sa-mi raspundeti. In cazul cand o persoana salariata a decedat (59), mai beneficiaza cineva din familia lui de ajutorul de ... (vezi toată discuția)
Ajutor inmormintare salariat contractual Aura2012 Aura2012 Buna ziua Un salariat care era angajat la primarie cu contract de munca a decedat . Poate primaria sa i acorde ajutor de inmormintare ? ce suma ... (vezi toată discuția)