Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineata , Care este cea mai buna varianta cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineata , Care este cea mai buna varianta cu privire la ...

Buna dimineata ,
Care este cea mai buna varianta cu privire la instrainarea a doua proprietati,apartament 3 camere si o casa ,,schimb sau doua acte de vanzare cumparare ?
Daca doriti sa faceti schimb, evident, schimbul este cea mai buna varianta. Din punct de vedere juridic, cea mai buna varianta va fi intotdeauna cea mai apropiata de realitate. De asmenea, schimbul este cea mai buna varianta si in ceea ce priveste costurile ocazionate de tranzactie.