avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dacă ma sicaneaza cineva în trafic și ma agresează ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dacă ma sicaneaza cineva în trafic și ma agresează verbal, ...

Dacă ma sicaneaza cineva în trafic și ma agresează verbal, cu persoana în dreapta drept martor lângă mine, politia poate sa facă ceva?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 05:43, 12 Februarie 2021
Luati-i numarul si sunati atunci la 112 si reclamati.
Și se poate face ceva concret?

gi-jane2 a scris:

Luati-i numarul si sunati atunci la 112 si reclamati.

Concret se v-or ocupa cei de la politie, cand il vor gasi, ca banuiesc ca nu o sa stea cuminte langa dvs sa ii astepte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel 112 cristian16ian cristian16ian Bună ziua, Ieri am avut parte de o întâmplare mai puțin plăcut și as dori sa știu dacă se poate face ceva în aceasta privința. Eram în fata ... (vezi toată discuția)
Avertisment dat de politie pentru apel la 112 1950 1950 Am primit un Avertisment de la polițist motivând ca am apelat la 112 nejustificat ( pentru agresare verbala si obligat sa ies dintr-un centru de reparatii ... (vezi toată discuția)
Amenda conform legii 61/ 91 art. 2 pct. 11 si pct. 1 Lielena Lielena Intre mine si vecinii de sus exista un conflict de 3 ani, de la mutarea lor in bloc. Fac zgomot continuu. Pentru ca nu ne-am inteles, m-am rezumat la a le ... (vezi toată discuția)