Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat de atestare fiscala
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat de atestare fiscala

Buna ziua! Pot obține certificatul de atestare fiscala de la ANAF in baza vizei de flotant?Sau trebuie neapărat in localitatea de domiciliu?
Certificatul de atestare fiscală se eliberează de către organul fiscal competent pe baza datelor cuprinse în evidenţa creanţelor fiscale a organului fiscal în evidenţa căruia este înregistrat contribuabilul şi cuprinde obligaţiile fiscale restante existente în sold în ultima zi a lunii anterioare depunerii cererii şi nestinse până la data eliberării acestuia, precum şi alte creanţe bugetare individualizate în titluri executorii emise potrivit legii şi existente în evidenţa organului fiscal central în vederea recuperării.