Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ref:Racordarea la reteaua eldctrica de distributie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ref:Racordarea la reteaua eldctrica de distributie Buna ziua, ...

Ref:Racordarea la reteaua electrica de distributie
Buna ziua,
Am facut o solicitare de racordare la reteaua de distributie, insa raspunsul operatorului a fost ca extinderea retelei de distributie se realizeaza doar la solicitarea autoritatilor administratiei publice locale sau centrale.
Parca aparuse un act normativ care stipula ca racordarea la reteaua de energie electrica trebuia sa fie obligatorie si gratuita pentru toti romanii.
Ce ramane de facut?
Johnnyb1981, utilizator
L:uati legatura cu autoritatile locale, primaria si prefectura.
Am luat legatura..acestea au solicitat operatorului de distributie extinderea retelei, ba chiar au si achitat o anumita suma.....cred ca e un abuz din partea operatorului.........poate ar trebui sesizat ANRE
Sesizati ANRE in scris, cu nr. de inregistrare/ data.