avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Daca expira valabilitatea permisului de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Daca expira valabilitatea permisului de conducere, ...

Buna ziua,
Daca expira valabilitatea permisului de conducere, de exemplu in martie, mai pot conduce in afara tarii pe perioada prelungirii valabilitatii conform legii 55/2020?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 19:03, 17 Februarie 2021
Nu, legea 55/2020 e valabila doar in Romania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis conducere Damcri Damcri Dacă permisul de conducere îmi expira pe 1 aprilie 2020 iar programările pentru vizita medicala s-au anulat toate din cauza covid-19 pot sa ma bazez pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am si eu o intrebare, in urma unui accident cu victima ... Ionel R. Ionel R. Buna ziua. am si eu o intrebare, in urma unui accident cu victima mi-a fost retinut permisul de conducere, acum circul cu dovada prelungita de procurorul de ... (vezi toată discuția)
Bunaziua, pot face programare online pentru schimbarea permisului ... Gigi81 Gigi81 Bunaziua, pot face programare online pentru schimbarea permisului de conducere (expirat de 5 luni) in alta localitate decat cea de resedinta? Mulțumesc (vezi toată discuția)