Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Daca expira valabilitatea permisului de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Daca expira valabilitatea permisului de conducere, ...

Buna ziua,
Daca expira valabilitatea permisului de conducere, de exemplu in martie, mai pot conduce in afara tarii pe perioada prelungirii valabilitatii conform legii 55/2020?
Multumesc.
Nu, legea 55/2020 e valabila doar in Romania.