Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contestare succesiune Buna ziua, Sora tatalui a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contestare succesiune Buna ziua, Sora tatalui a renuntat la succesiune ...

Contestare succesiune

Buna ziua,

Sora tatalui a renuntat la succesiune in favoarea tatalui meu. Fiul ei are acum pretentii la pamanturi. Masa succesorala consta in terenul casei bunicilor, pe care noi am construit o casa noua si terenuri agricole.
Mentionez ca parintii mei au ingrijit-o pe bunica bolnava de Alzheimer toata viata.
Poate fi contestata succesiunea de urmasii matusii si care e procedura legala?
Va multumesc!
Am înțeles, și în cazul în care suntem 3 persoane pe titlu, trebuie să fim toate de acord ca să se poată face acest contract?

Mulțumesc!
Bineinteles