Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj de comun acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj de comun acord

Santem de comun acord pentru a face partajul pe cale amiabila si nu stim cum este mai convenabil printr-o tranzactie in instanta sau la un notar.As dori sa stiu si va rog daca se poate taxele si onorariile care se aplica in ambele atat pentru tranzactie in instanta cat si pe cale notariala.Va multumesc!
Buna ziua. Dacă sunteți de acord cu acest partaj, la notar este mai avantajos pentru Dvs, eliminând taxele de timbru și onorariile avocaților, iar ca și timp, puteți rezolva in câteva zile, fata de instanța.
Va multumesc frumos!

gi-jane2, moderator