avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 134 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ma incadrez la norma de venit sau la sistem real?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ma incadrez la norma de venit sau la sistem real?

Buna ziua!

Am un PFA pe cod CAEN principal 6202 (consultanta IT), cod eligibil pentru norma de venit.

In noiembrie 2019 am adaugat inca cateva coduri CAEN (6201, 6203 si 6209), unele dintre ele nefiind eligibile pentru norma de venit.

In acest caz, eu ma incadrez la norma de venit sau la sistem real?
Ultima modificare: Duminică, 21 Februarie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Schimbare regim din norma venit in sistem real in timpul anului RemusR09 RemusR09 Buna ziua! PFA cu norma de venit pana in 14.10.2020, pe cod CAEN 6202 Din 14.10.2020 am adaugat coduri CAEN supliementare (6201, 6203 si 6209) context in ... (vezi toată discuția)
Pfa cu norma ...si fara iferry iferry Salutare, Am un PFA cu norma de venit, pe cod CAEN 6202 (consultanta in IT). Vreau sa imi adaug si codul 6201 (dezvoltare software) pe acelasi PFA. CAEN ... (vezi toată discuția)
Cod caen rev2 pentru firma it specializata pe webdesign dvdalexandru dvdalexandru Buna ziua, Incerc sa infiintez un srl care sa aiba drept obiect de activitate creare + administrare + consultanta pentru website-uri. Suplimentar as dori sa ... (vezi toată discuția)