Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA cu norma ...si fara
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA cu norma ...si fara

Salutare,

Am un PFA cu norma de venit, pe cod CAEN 6202 (consultanta in IT).
Vreau sa imi adaug si codul 6201 (dezvoltare software) pe acelasi PFA.
CAEN 6201 nu este incadrat la norma de venit, iar 6202 este.
Este posibil sa am 2 coduri CAEN - unul cu norma, unul fara - pe acelasi PFA?
Daca da, cum o sa inregistrez diferentiat veniturile?

Multumesc!
Buna ziua,
PFA-ul poate avea 2 coduri CAEN. Luati legatura cu un contabil in vederea intocmirii registrelor contabile.
dar pot fi unul cu norma, unul fara?
asta era de fapt intrebarea...
Buna ziua!
Puteti "avea" unul cu norma si unul fara, venitul fiind evidentiat conform art.49 alin. 6 din Codul fiscal.