Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cod COR sef SIPP
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cod COR sef SIPP

Bună dimineața. Pe ce Cod COR trebuie angajat un Sef Serviciu Intern de Prevenire si Protectie? Este vorba de o fabrica cu peste 300 de angajați.

Mulțumesc.
Cod COR 241204
eu cred ca puteti folosi 242304 expert in securitate si sanatate in munca
magiccom, utilizator
Va mulțumesc.

Este cumva impotriva legii daca SIPP are încadrat doar personal cu studii superioare (de exemplu avand codul COR aferent specialistului SSM sau Expert SSM) fără a se regăsi neapărat funcția de lucrator desemnat SSM? Întrucât personalul care își desfășoară activitatea va fi încadrat pe studii superioare, iar Codul COR pentru Lucrătorul desemnat SSM il încadrează la studii medii.

Va mulțumesc

POPA GHEORGHE a scris:

Cod COR 241204

Mulțumesc

magiccom a scris:

eu cred ca puteti folosi 242304 expert in securitate si sanatate in munca