Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara.am o intrebare urgenta.sunt in divort la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara.am o intrebare urgenta.sunt in divort la notar.pe ...

Buna seara.am o intrebare urgenta.sunt in divort la notar.pe 8.03.2021 ecpira termenul.de 30 zile.eu sunt in strainatate si ma intorc abia pe 23.03.asi dori sa stiu cum pot prelungi termenul de 30 zile,daca se poate si pe baza carui articol civil.ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat.
depuneti cerere de amanare a procedurii divortului pana la data ca care va puteti prezenta, ca sa nu pierdeti banii dati.
(4) La expirarea termenului prevăzut la alin. (3), în caz de neprezentare a soților și în lipsa unei cereri de amânare a acestora, notarul public respinge cererea de divorț prin încheiere.
Trebuie sa luati legatura cu notarul si sa cereti amanarea ca sa nu pierdeti bani si timp aiurea
PĂŢAN ALEXANDRU AVOCAT, Avocat