Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Buna ziua, 2 carduri electronice ederned, din ambele ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Buna ziua, 2 carduri electronice ederned, din ambele au fost ...

Buna ziua,

2 carduri electronice ederned, din ambele au fost retrase 500 lei motivatia: expirata suma de bani.

Cum este posibil asa ceva? Pot sa dau in judecata la CEDO/UE ?In Romania este pierdere de timp. Stiu ca exista o lege in vigoare ( hotie pe fata).

Multumesc
Buna ziua,
Conform Normelor metodologice de aplicare a legii 165/2018:
(2) Tichetul de masă este valabil în anul calendaristic în care a fost emis, cu excepţia tichetului emis în perioada 1 noiembrie - 31 decembrie, care poate fi utilizat până la data de 31 decembrie a anului următor