Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... O persoana de 38 ani, care nu a mai lucrat cu CIM de 4 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

O persoana de 38 ani, care nu a mai lucrat cu CIM de 4 ani, neinregistrat ...

O persoana de 38 ani, care nu a mai lucrat cu CIM de 4 ani, neinregistrat ca somer, asociat intr-un SRL-D, nu a incasat dividende si fara alte venituri;
Intrebarea 1: poate fi considerat persoana defavorizata?
Intrebarea 2: poate fi angajat cu CIM in SRL-D pentru a-i fi subventionat salariul?
Da, poate fi angajat cu c.i.m. in SRL-D.
multumesc.
este defavorizat, se primeste subventia?