avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Declaratii false in formularul FATCA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Declaratii false in formularul FATCA

Buna ziua, care este termenul de prescriere a infractiunii penale de fals in declaratiile FATCA pretinse de banci la deschidere de conturi? In speta, ascunderea cetateniei americane a unui cetatean roman cu dubla cetatenie.
Ultima modificare: Duminică, 14 Martie 2021
Anastasia gar, utilizator

Alte discuții în legătură

Fals in declaratii Anastasia gar Anastasia gar Fals in declaratii Buna ziua, ce risca o persoana cetățean American, ce semneaza INFORMATIA falsa atunci cand deschide conturi bancare, ca nu ar fi ... (vezi toată discuția)
Formular fatca pretins de banca andreiSRR andreiSRR O banca la care am cont, pe langa bataia la cap cu \"actualizarea datelor\" imi pretinde un formular unde sa dau declaratii legate de presupusa mea cetatenie ... (vezi toată discuția)
Firma offshore Dalia2015 Dalia2015 Buna ziua ! As dori sa-mi deschid o firma offshore prin intermediul careia sa administrez un site. Din informatiile pe care le-am gasit pe net am inteles ca ... (vezi toată discuția)