avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist de meserie?

Eu sunt administrator și în asociere cu altă persoană la o firmă particulară cu obiect de activitate pază și protecție.Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist de meserie, actualmente pensionar?!
Ultima modificare: Duminică, 21 Martie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:36, 21 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, in afara de a semna bilantul pentru care trebuie sa colaborati cu un contabil autorizat, membru ceccar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept de semnatura emateiu emateiu Buna.Sunt economist intr-o firma de un an si ceva...am terminat \"finante-banci\" si master in \"audit si convergenta contabila\"...ce conditii ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Declaratiile care se depun la fisc pot fii depuse de administrator? Fl0r3ntina Fl0r3ntina buna ziua, am infiintat o firma sunt asociat unic si administrator, nu am fff multe facturi in medie 20-30 de facturi pe luna, domeniu de activitate ... (vezi toată discuția)
Semnare bilant camicami camicami Ma aflu in urmatoarea situatie: am promovat examenul de acces la profesia de expert contabil,sunt in perioada de stagiu intensiv urmand ca in octombrie sa ... (vezi toată discuția)