Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist de meserie?

Eu sunt administrator și în asociere cu altă persoană la o firmă particulară cu obiect de activitate pază și protecție.Pot să țin și evidența contabilă, fiind economist de meserie, actualmente pensionar?!
george-neagu, moderator
Da, in afara de a semna bilantul pentru care trebuie sa colaborati cu un contabil autorizat, membru ceccar.