Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, as avea nevoie de sfatul dumneavoastra. ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, as avea nevoie de sfatul dumneavoastra. Viza de flotant ...

Buna ziua,
as avea nevoie de sfatul dumneavoastra.
Viza de flotant cu valabilitate 1(un) an pentru angajat se inregistreaza in REVISAL?
Daca da, modificarea adresei se face pe baza celor mentionate pe spatele cartii de identitate sau se face act aditional la contract?
Multumesc pentru raspuns.
Viza de flotant pentru un angajat nu se inregistreaza in Revisal.

Daca vorbiti despre modificarea adresei , atunci aceasta se modifica in REVISAL, pe baza unei instiintari a salariatului la care anexeaza o copie a C.I.