Forum AvocatNet Italia Relatia cu autoritatile Este nevoie de autorizatie pentru pavaj drum privat?
Discuție deschisă în Relatia cu autoritatile

Este nevoie de autorizatie pentru pavaj drum privat?

Buna ziua!

Detin o casa intr-un complex, cu acces printr-un drum privat (pietruit), fiecare proprietar avand cota parte din acest drum.

Este nevoie de autorizatie de constructie pentru a pava acest drum?

Multumesc!
Pentru reparare, nu este necesara autorizatie. Pentru modernizare - si cred ca asa s-ar incadra corect pavarea drumului, aveti nevoie de autorizatie de construire.
Multumesc frumos!