Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, va rog in cazul in care un angajat care a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, va rog in cazul in care un angajat care a efectuat ...

Buna ziua, va rog in cazul in care un angajat care a efectuat mai multe zile de concediu de odihna necuvenit si nu a mai venit la lucru fiind dat afara ptr. absente nemotivate, cum este corect sa trecem in adeverinta de vechime in munca daca el a efectuat zilele de concediu necuvenite?( inclusiv si si zilele de concediu de odihna necuvenit intra la vechime in munca/) pe care trebuie sa ii retinem banii.multumesc.
In adeverinta veti trece exact perioada : data inceput si data sfarsit activitate , plus absentele nemotivate.