Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , sunt AP și am dat in judecată primaria ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , sunt AP și am dat in judecată primaria pt a putea ...

Buna ziua , sunt AP și am dat in judecată primaria pt a putea primi dreptul la 15% la salar pt condiții periculoase sau vătămătoare pt îngrijirea unei persoane cu dizabilitati.
Intrebarea este dacă avocata a scris gresit in cerere nr de lege prin care avem dreptul la acest spor și am pierdut procesul, la Apel se poate rectifica cererea cu articolul corect ??? Multumesc
Se poate reintroduce o noua cerere daca sunteti in termneul de prescriptie ...
Ieri 31.03.2021 a fost abia afișat hotărârea de respingere a cererii cu drept de apel in 10 zile de la primirea ei.Curios este ca la cerere au fost respinse și încă doua puncte: voucherele de vacanța pt 2018( toți angajații au primit inafara de Asistenții personali) și stimulentul pe perioada de urgenta 2500 lei cu toate ca in tara s au câștigat procese la toate capetele .
Puteti face apel , dar pe capatul de cerere "avocata a scris gresit in cerere nr de lege prin care avem dreptul la acest spor "... si cred ca se mai poate face ceva, in opinia mea.
Multumesc frumos, multă sanatate va doresc , o zi cât mai minunata !