Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda protest
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda protest

E legal sancționarea unui om dacă nu are asupra lui declarație pe propria răspundere în intervalul orar 22:00-05:00? Am vrut sa merg la protest evident nu pot face declarație pe acest motiv și îmi e frica sa nu rămân cu sanctiunile legate de masca și lipsa declarație. Dacă contest in instanță procesul verbal o sa mi se anuleze amenda? Sau cum pot sa nu primesc amenda în acest sens? E dreptul meu sa protestez. Care sunt drepturile mele legate de aceste interdicții plus alte informații legate de acest subiect ne-ar fii de mare ajutor(mie și câtorva oameni). Am citit ca polițiștii fac abuz în serviciu sancționand oamenii, oare e adevărat? Mulțumesc anticipat!
Narcis1214, utilizator
Nu este vorba despre nici un abuz,practic în declarație nu există decât anumite motive care sunt prevazute pentru a se permite deplasarea între orele respective.Teoretic puteai sa participi la proteste si.la alte ore incadrandu-te în intervalul orar permis..