Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren agricol ocupat abuziv . Ma poate ajuta cineva cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren agricol ocupat abuziv . Ma poate ajuta cineva cu un model ...

Teren agricol ocupat abuziv . Ma poate ajuta cineva cu un model de plangere la politie ?
Buna ziua,
Plangerea trebuie sa cuprinda: numele, prenumele, calitatea si domiciliul petitionarului, descrierea faptei care formeaza obiectul plangerii, precum si indicarea faptuitorului si mijloacelor de proba, daca sunt cunoscute. Plangerea trebuie sa fie semnata.
Ce vreti sa spuneti prin mijloacele de proba ? Cine l-a ocupat se cunoaste . Incerc sa ajut pe cineva de la tara . Sunt mai multe familii carora li s-a luat/mutat terenul abuziv . Nu a facut nimeni plangere la politie pentru ca ,,oricum astia nu rezolva nimic si sunt prieteni'' . Cartita este mare si acum le-a cerut DNAul sa depuna pangeri. Oamenii nu au cunostinte si le este si frica de consecinte . Multumesc mult !