avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Prietenul meu a obținut permisul Learner ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Prietenul meu a obținut permisul Learner in Anglia. ...

Buna ziua. Prietenul meu a obținut permisul Learner in Anglia. Pt a conduce in România și pt a fi valabil permisul, trebuie sa facă scoala auto in România? Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Raluca Hristu , utilizator 16:15, 14 Aprilie 2021
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! am o nelamurire foarte mare si nici nu am gasit persoana ... Catalin187 Catalin187 Buna seara! Am o nelamurire foarte mare si nici nu am gasit persoana potrivita pentru a ma ajuta cu indrumarea potrivita. Permis auto (vezi toată discuția)
Obtinere permis de conducere pentru cetatean argentinian Maxi82 Maxi82 Buna ziua,ca cetatean argentinian este valabil permisul de conducere eliberat in Argentina sau este necesar sa am permis eliberat in Romania si sa fac scoala ... (vezi toată discuția)
Permis anulat in anglia Nline2003 Nline2003 Buna ziua, ma numesc Muresan Catalin si m-am mutat in anglia acum 3 ani dupa ce mi-am luat permisul de conducere in romania, avand domiciliu in anglia a ... (vezi toată discuția)