avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CVV2 gresit casa pariuri online / frauda
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

CVV2 gresit casa pariuri online / frauda

Buna ziua,

Desi sufar de dependenta de pariuri, situatia de mai jos mi se pare total gresita, din punct de vedere legal.

Mai am cont la o casa de pariuri online, restul fiind blocate.
Au fost facute depuneri la acea casa de pariuri de catre un membrul al familiei care avea si el acces la laptopul meu, insa fara sa stie detaliile cardului (detaliile sunt salvate automat de comerciant pe site).

Desi cardul este salvat, CVV2 nu este salvat.
Insa, persoana respectiva a putut face depuneri introducand CVV2 gresit , iar eu nu am primit nicio notificare. M-am trezit cu cardul blocat pentru tranzactii online.



M-am convis de acest lucru, deoarece si eu am testat dupa aceea , si am introdus CVV2 gresit pentru 3 tranzactii.


Cererea mea catre comerciant a fost sa imi restituie depozitele care nu au fost facute de mine, si a fost introdus CVV2 gresit.

Nu inteleg rostul acelei masuri de securitate daca este overpassed - bresa de securitate.

Comerciantul ma tot amana cu un raspuns. Intre timp am facut sesizare la banca pentru refundul acelor sume, dar si la Politie.

Se incadreza la frauda ceea ce se intampla pe site?
Imi voi primi sumele inapoi vreodata?
Cel mai recent răspuns: Prietenul , utilizator 09:34, 19 Aprilie 2021
Da, este fraud1.
Va multumesc pentru raspuns.
In afara de a astepta raspunsul Politiei , mai pot face ceva?



~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Disputa casa de pariuri online / cvv 2 gresit dar depozit acceptat Prietenul Prietenul Buna ziua, Desi sufar de dependenta de pariuri, situatia de mai jos mi se pare total gresita, din punct de vedere legal. Mai am cont la o casa de pariuri ... (vezi toată discuția)
Am folosit din greșeală un card care nu era al meu iar deținătorul a făcut plângere penală. la ce mă pot aștepta? ContSters444080 ContSters444080 Am folosit din greseala un card la pos. Nu stiu cum a ajuns la mine in geanta,,eu nu am fost atenta si am achitat niste cumparaturi in 2-3 ocazii,cand persoana ... (vezi toată discuția)
Cum pot scapa de un cont online de pariuri? LAURA Vali LAURA Vali Buna ziua. Acum ceva timp soțul meu a folosit cardul meu pentru niște pariuri online,fără știrea mea. ULTERIOR m-a asigurat că si-a închis toate ... (vezi toată discuția)