Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... GDPR site anunțuri
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

GDPR site anunțuri

Buna seara! Am și eu o întrebare, dacă ma poate ajuta cineva. In prezent am in dezvoltare un site de anunțuri. Cum pot rezolva problema GDPR, adică trebuie sa ma înregistrez la vreo instituție ca procesator de date, ori documentele se pot rezolva prin intermediul unui soft GDPR? Datele utilizatorilor vor fi bineînțeles folosite doar in interiorul site-ului (adică pentru newsletter, notificări prin email despre mesaje primite de la alți utilizatori și așa mai departe).
Dacă ma poate îndruma cineva, as fi foarte recunoscător.
Va mulțumesc!
h121, utilizator
Vedeti acest articol
[ link extern ] /
Solicitati consultanta la office@succesromania.ro. Desigur ca sunteti operator de date si nu ün soft"va va asigura complianta la Regulamentul 679. Sunt multe masuri tehnico-organizatorice care trebuie indeplinite astfel incat sa nu riscati amenda in caz de plangere la ANSPDCP
Buna ziua,

Respectati dispozitiile GDPR, aplicabile, in speta.

Pentru a va oferi un raspuns detaliat, dezvoltati.