Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! Am o scurta intrebare. In urma cu cateva ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! Am o scurta intrebare. In urma cu cateva luni am facut ...

Buna ziua!
Am o scurta intrebare. In urma cu cateva luni am facut un contract pe termen de un an cu Rds&rcs pentru serviciide internet. Eventual eu m am mutat din acea locuinta nereusind sa ma duc sa reziliez conctractul. Dupa doua luni de neplata am fost instiintata ca mi s au inchis seviciile avand suma de 128 de lei restanta pe acele doua luni. si mi s a spus ulterior ca trebuie sa aduc aparatul la sediul rds dar, inca nu am reusit. Am primit azi un mesaj pe email de la EOS KSI ROMANIA SRL in calitate de mandatar al RCS&RDS SA spunand ca imi recomanda ca in aceasta perioada sa evit deplasarile si sa aleg plata prin modalitati electronice.
As dori sa ma ajutati cu cateva informatii in legatura cu aceasta problema. Ce este aceasta instiintare? Exista probabilitatea sa imi efectueze poprire pe conturi? S au sa aiba vreo legatura cu instanta?
Va multumesc foarte mult! Va doresc o zi buna!
Alina.Movileanu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~