avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Doresc să îmi înființez un PFA.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Doresc să îmi înființez un PFA.

Buna ziua
Doresc să îmi înființez un PFA,dar nu mai găsesc extrasul cd de casa,menționez că nu voi desfășura activitatea de la sediul(acasă) ci am găsit punct de lucru la un salon.
Cum sa sa înființez acest PFA ? Daca nu mai am in posesie extrasul..se poate înființa numai pe C.I..?.sediul..
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 22 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:08, 24 Aprilie 2021
Infiintarea o doriti pe adresa de domiciliu ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat pentru un pfa (servicii de înfrumusețare) Larisa2020 Larisa2020 Buna ziua. Detin un PFA (servicii de înfrumusețare) ,nu am punct de lucru stabil si doresc sa imi achizitionez o casa de marcat dar mi s a zis ca nu pot ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru CDaniela30 CDaniela30 Daca ii/pfa are punct de lucru la mai multi beneficiari, se poate lucra la un salon? Adica, daca vine un control.. esti legal? Pe contractul de inchiriere al ... (vezi toată discuția)
Cum anume trebuie fiscalizata casa de marcat? BaciuRobert BaciuRobert Buna ziua. Detin PFA manichiura cu punct de lucru ambulant (am depus acte pt punct fix, adresa sediului), in cazul in care doresc sa.mi desfasor activitatea la ... (vezi toată discuția)