Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum anume trebuie fiscalizata casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum anume trebuie fiscalizata casa de marcat?

Buna ziua. Detin PFA manichiura cu punct de lucru ambulant (am depus acte pt punct fix, adresa sediului), in cazul in care doresc sa.mi desfasor activitatea la un alt punct de lucru fix (salon), cum anume trebuie fiscalizata casa de marcat, poate fj trecuta ambulant, adresa sediului sau trebuie obligatoriu adresa salonului? Mentionez ca este un alt PFA in salon care sta in chirie, se poate face contract de colaborare cu acesta, si fiscalizata casa pe punct de lucru ambulant?
george-neagu, moderator
Nu ambulant. Faceti contract de comodat pentru un ascaun (spatiu) de la adresa celuilalt salon, inregistrati la registrul comertului ca punct de lucru al pfa la aceasta noua adresa si cu certificatul constatator va cumparati si fiscalizati casa de marcat la acest nou punct de lucru fix.
george-neagu, moderator