Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Certificatele de actionar emise in 1996 mai pot fi ...
Discuție deschisă în Bursa de valori

Certificatele de actionar emise in 1996 mai pot fi valorificate?

Buna ziua.
Certificatele de actionar emise in 1996 mai pot fi valorificate?
Care sunt pasii de urmat pentru o verificare a valabilitatii lor si apoi de eventuala folosire?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Daca firma mai este activa si nu a dat faliment certificatele de actionar emise in 1996 mai sunt valabile. Daca firma e cotata la bursa, le puteti vinde printr-un broker autorizat.
Si..unde exact ma .pot adresa pentru a afla care e situatia?

george-neagu a scris:

Daca firma mai este activa si nu a dat faliment certificatele de actionar emise in 1996 mai sunt valabile. Daca firma e cotata la bursa, le puteti vinde printr-un broker autorizat.

Intrebati la ONRC - Oficiul Național al Registrului Comerțului - care este starea societatii , activa, radiata etc.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc penrtru raspuns.

Cornel Vasile a scris:

Intrebati la ONRC - Oficiul Național al Registrului Comerțului - care este starea societatii , activa, radiata etc.