Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Poți sa primești amanarea aplicarii pedepsei pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Poți sa primești amanarea aplicarii pedepsei pentru contrabanda? ...

Poți sa primești amanarea aplicarii pedepsei pentru contrabanda? Dacă se plătește prejudiciul către stat și ești la prima infractiune?
~ Conținut șters la cerere ~
A se vedea DECIZIA nr. 255 din 23 aprilie 2019 referitoare la excepția de neconstituționalitate a dispozițiilor art. 270 alin. (3) din Legea nr. 86/2006 privind Codul vamal al României, în interpretarea dată prin Decizia nr. 32 din 11 decembrie 2015 a Înaltei Curți de Casație și Justiție - Completul pentru dezlegarea unor chestiuni de drept în materie penală, precum și ale art. 80 alin. (2) lit. d) și art. 83 alin. (2) din Codul penal si DECIZIA nr. 106 din 25 februarie 2020 referitoare la excepția de neconstituționalitate a dispozițiilor art. 80 alin. (2) lit. d) și ale art. 83 alin. (2) din Codul penal, precum și ale art. 270 alin. (3) din Legea nr. 86/2006 privind Codul vamal al României, în interpretarea dată prin Decizia nr. 32 din 11 decembrie 2015, pronunțată de Înalta Curte de Casație și Justiție - Completul pentru dezlegarea unor chestiuni de drept în materie penală.